ART / Etchings etc / Torrnålsgravyrer 13051058
nr 1305 1058
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (b. 1926), Sweden. 'Fabrik', portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 11/150. Sheet: 79x62 cm,
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 11/150. Bladets mått: 79x62 cm
2000
SEK 1300
Monday February 3 2020
at 20:22:47
1.200 kr
Sixten Haage
Read more about Sixten Haage